Yüksel Okyay

Avukat, Arabulucu

Yüksel Okyay

Yüksel Okyay, 2002 yılında Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 10 yılı aşkın bir süredir marka ve patent vekilliği yapmaktadır. 2013 yılında ise Türkiye’nin Arabuluculuk Dairesi’ne kayıtlı ilk arabulucuları arasında yerini almış, daha sonra da aldığı eğitimler ve elde ettiği uluslararası akreditasyon ile bu alandaki yetkinliğini artırmıştır.

Okyay, yerli, yabancı ve çokuluslu müvekkillerine iş hukuku, icra hukuku, alacak takip ve tasfiyesi, aile hukuku, miras hukuku, AİHM yargılamaları, dava takibi ve arabuluculuk konularında danışmanlık sağlamaktadır.

Okyay, Türkiye’de arabuluculuk kurumunun oluşturulmasından itibaren bu alandaki çalışmalarıyla öne çıktığı gibi, müvekkillerine dava öncesi çözüm süreçlerinde arabulucu olarak katkı sağlamaktadır. Bu sayede, birçok uyuşmazlığın henüz dava aşamasına gelmeden çözüme kavuşturulmasına yardımcı olarak müvekkillerinin çok daha hızlı ve ekonomik hukuki çözümlere ulaşmasını sağlamıştır.

Ayrıca Okyay, İzmir Arabulucular Derneği’nin ve Uluslararası Arabuluculuk Derneği’nin kurucu yönetiminde yer almış olup, halen Uluslararası Arabuluculuk Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Amerikan-Türk İş Geliştirme Konseyi üyesidir. Bunun yanında MBBI (Mediator Beyond Border International) üyesi ve Türkiye Chapter kurucusudur.

Akdeniz Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’nin kurucu ortaklarından olup, halen ortak ve yöneticidir. Faal olarak avukatlık, arabuluculuk, eğitmenlik, patent ve marka vekilliği yapmaktadır.