Hakkımızda

Okyay Evren Hukuk Bürosu

Okyay-Evren, başta iş hukuku, fikri ve sınai haklar hukuku, uyuşmazlık çözümü, şirketler hukuku ve ticaret hukuku gibi dallarda müvekkillerine hukuki hizmet sağlamaktadır. Veri odaklı bir hukuki hizmet anlayışını hayata geçiren Okyay-Evren, İstanbul ve İzmir ofisleriyle butik tarzda hukuk hizmeti vermektedir.

Okyay-Evren’in faaliyet alanlarını sınırlandırarak getirdiği uzmanlaşma, sunulan hizmetlerin çok daha hızlı, etkin ve bütçe dostu  olmasını sağlamıştır. Yine bu bağlamda butik hizmet anlayışı, her bir müvekkil ile ortaklar seviyesinde yakın mesafede ve bire bir çalışma fırsatı vermektedir.

Okyay-Evren, özel kişiler, girişimciler, orta ve büyük ölçekli yerli ve yabancı şirketlerden, uluslararası ve çokuluslu firmalara varıncaya kadar çok çeşitli bir müvekkil portföyüne sahiptir. Veri odaklı hizmet anlayışıyla her bir müvekkile özel olarak, ilgili endüstri ve hukuki meseleye dönük kapsamlı ve titiz bir hukuki hizmet sağlayan Okyay-Evren, bu hizmetini büyük ölçekli hukuk bürolarına nazaran çok daha ekonomik ve bütçe dostu bir şekilde sunmaktadır. Bunun sebebi, büyük ölçekli hukuk bürolarına nazaran daha az operasyonel maliyete sahip olması ve daha deneyimli avukatlarla daha efektif çalışma tarzını hayata geçirebilmesidir. Bu yaklaşımıyla Okyay-Evren, birçok ulusal ve uluslararası şirketin hukuki hizmetler konusunda tercih ettikleri hukuk bürosu olmuştur.

Okyay-Evren, müvekkillerinin yüksek kaliteli hukuk hizmetine doğrudan ulaşmasını ve her bir işin takibinin deneyimli hukukçular tarafından yürütülmesini amaç edinmiştir. Bu bağlamda Okyay-Evren, her bir dosyanın bir diğerinden farklı olduğunu bilip, her bir dosya için ayrı bir özen göstermektedir. Yine her bir konu için veri odaklı çalışma tarzını ortaya koymakta, kısa zamanda çok geniş bir literatür taramasına imkan sağlayan kendi yazılım sistemi ile hukuki konulara ve uyuşmazlıklara ışık tutmaktadır.

Her iş için hayati önem taşıyan raporlama konusunda Okyay-Evren, kullandığı kendine özel yazılım sistemi ile çok kısa sürede Borsa’da işlem gören şirketler dahil tüm kurumsal şirketler için 900’den fazla çeşit ve kombinasyonda rapor hazırlayabilmekte ve müvekkillerine düzenli olarak bu raporları sunmaktadır.

Ayrıca Okyay-Evren, müvekkillerine sunduğu online erişim hizmetiyle dosyaların son durumları hakkında bilgi edinilmesini, tüm ödeme ve icra emirleri, haciz tutanağı, duruşma, ara karar, yapılacak işlemler ve mali durum ile dosyada mevcut evrakların taratılmış kopyalarını görebilmesini ve tüm sürecin rahatlıkla müvekkil tarafından takibini sağlamaktadır.

Okyay-Evren, avukatlık hizmetlerinin yanında, yüksek maliyetli, kaybetme riski fazla olan ve uzun süren dava süreçlerinden müvekkillerini korumak amacıyla, dava öncesi ve/veya dava süreçlerinde uyuşmazlıkların arabuluculuk yoluyla çözülmesi amacıyla danışmanlık, arabuluculuk sürecinde taraf vekilliği ve fiilen arabuluculuk hizmeti vermektedir.

Tüm bunlarla birlikte etkin müvekkil iletişimi, bugüne kadar mevzuat çalışmalarında aktif rol alma, faaliyet alanlarıyla ilgili panellerde konuşmacılık, eğitmenlik gibi üst seviyede birikim gerektiren konularda deneyim sahibi olan ortaklar Eren Evren ve Yüksel Okyay tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde verilen hukuki danışmanlığın her bileşeninin mükemmel seviyede bir iletişimle gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Okyay | Evren; hizmetlerini Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde sunabilmektedir.  İzmir’de Almanca dilinde danışmanlık yapan ve Alman hukukunda uzman bir büro ile çalışılmaktadır.